Tolkmicko w obiektywie

Uwaga, uwaga Święto Wiatru się zbliża- miłośników wiatru i latawców zapraszamy w niedzielę, 14 lipca do Łęcza.

 

Łęcze-Wioska Wiatru i Podcieni należy do Partnerstwa Miejscowości Tematycznych Miejsca z Duszą. Swój temat przewodni zawdzięcza m.in. wiejącym tu silnym wiatrom oraz zabytkowemu wiatrakowi. Te właśnie elementy mieszkańcy postanowili wykorzystać organizując festiwal Święto Wiatru.

 

Jest to już drugi taki festiwal, mamy nadzieję, że wejdzie na stałe do harmonogramu lokalnych wydarzeń. Jako miejscowość i mieszkańcy mamy ogromny potencjał i chcemy go dobrze wykorzystać. Święto Wiatru to też jeden z elementów promocji naszej wsi- mówi Aleksandra Olszewska z Polskiej Izby Dziedzictwa Kulturowego z Łęcza (organizator wydarzenia)

Zapraszamy wszystkich, małych, dużych, z większymi, czy mniejszymi zdolnościami plastycznymi i modelarskimi. Latawce to wspaniała zabawa.

Będzie je można stworzyć na miejscu, w ramach warsztatów, pod opieką specjalistów z Fundacji Strefa Mocy. Ponadto każda osoba, rodzina, czy cała klasa może przygotować latawce wcześniej, a podczas Święta Wiatru zaprezentować je na pięknym, nadzalewowym niebie i wziąć udział w konkursie.

Kto ma w domu latawiec- koniecznie niech zabierze go ze sobą.

Mieszkańcy Łęcza będą też mogli wykonać drewniane wiatraki- symbole Łęcza, którymi można ozdobić płoty, domy, ogródki.

Będą też warsztaty tworzenia małych wiatraczków- jak za dawnych czasów.

Zwieńczeniem Święta Wiatru będzie profesjonalny pokaz dużych latawców w kształcie zwierząt, ruchomych rotorów i turbin, wielobarwnych motyli, czy, przy sprzyjających warunkach, kilkunastometrowej ośmiornicy.

Zapraszamy wszystkich do Łęcza , na szkolne boisko 14 lipca w niedzielę, od godziny 14- będzie wietrznie, kolorowo, latawcowo.

 
 

 

Zadanie pn. „Organizacja Święta Wiatru w Łęczu- Wiosce Wiatru i Podcieni” sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Odsłony: 1676 Utworzono: 08 lipiec 2019

Usługi Publiczne

Tolkmicko Port On-line

Aktualna temperatura

12.12 °C

Data pomiaru:
Sep 22 10:06:04

Kontakt i Informacje na stronę:

tel: 55 231 61 21 (w.46).
tel: 55 612 91 71
tel: 55 230 46 82
fax: 55 231 61 27
Deklaracja Dostępności