Pogoda

SP_WEATHER_BREEZY

2°C

Tolkmicko

SP_WEATHER_BREEZY
Wilgotność: 93%
Wiatr: SW z prędkością 40.23 km/h
Poniedziałek 2°C / 5°C Showers
Wtorek 1°C / 4°C Scattered showers
Środa 0°C / 4°C Scattered showers
Czwartek 4°C / 7°C Scattered showers
Piątek 6°C / 9°C SP_WEATHER_BREEZY

Tolkmicko w obiektywie

Festiwal z tak określonymi celami świetnie wpisał się w obchody Dni Przyjaciół Lasu 2015 organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu pod patronatem prezydenta B. Komorowskiego. Do udziału zostały zaproszone przedszkola i oddziały przedszkolne z powiatu elbląskiego i braniewskiego. Z zaproszenia skorzystały Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Tolkmicku, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Chruścielu, Niepubliczne Przedszkole „Kubuś Puchatek” w Braniewie, Niepubliczne Przedszkole „Wiki” w Elblągu, Przedszkole w Młynarach, Przedszkole w Zespole Szkół „Gwiazdkowe Wzgórze” we Fromborku, Przedszkole w Gronowie Elbląskim, Przedszkole Nr 8 w Elblągu. Razem przybyło około 200 dzieci i dorosłych.
 
Jury w składzie Lidia Kęska, Natalia Sokulska i Jarosław Mytych oceniali dzieci w sztukach przyrodniczych takich jak piosenka „O czym szumi las?, inscenizacja- scenka przyrodnicza oraz dzieci i rodziców w kategorii plakat pt. „Drewno surowcem odnawialnym”. Dodatkowo jury rozstrzygnęło wewnątrzprzedszkolny konkurs dla rodziców „Las w moim obiektywie”. Pierwsze miejsce wyśpiewali Anna Gautadóttir z Przedszkola w Gronowie Elbląskim, Judyta Gabiec z Przedszkola Miejskiego „Bajkowy Las” w Tolkmicku, Dagmara Rombel z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek” w Braniewie oraz Dominika Strug z Przedszkola Niepublicznego „Wiki” w Elblagu. W małych formach teatralnych zwyciężyli Przedszkole Niepubliczne „Wiki” w Elblągu w inscenizacji „Śmieciuszek na ziemi” oraz Przedszkole w Gronowie Elbląskim w inscenizacji „Etiuda na cześć drzewa”. W artystycznej formie przekazu –plakat pierwsze miejsca zajęli następujący rodzice i dzieci: Piotr Suchocki i Agnieszka Wiśniewska z Chruściela za plakat „Od nasionka do siedzonka”, Amelia i Justyna Dzik za „A drzewo wciąż rośnie”, Lena i Jolanta Danielewskie z Przedszkola Miejskiego „Bajkowy Las” w Tolkmicku za „Drzewo życie” oraz Alicja i Aleksandra Orysiak z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek” w Braniewie. W konkursie na fotografię I miejsce zajęli Marlena i Grzegorz Tkaczyk, rodzice Kuby uczęszczającego do naszego przedszkola. Wszystkie placówki otrzymały pamiątkową statuetkę „Liść dębu”, która, mamy nadzieję, stanie się znakiem rozpoznawczym festiwalu. Dzieci otrzymały nagrody w postaci gier, puzzli, klocków, każdy z uczestników otrzymał zestaw upominków. Sponsorami nagród byli: Nadleśnictwo Elbląg, Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Hotel Młyn w Elblągu i Przedszkole „Bajkowy Las” w Tolkmicku.
 
Gospodarze - Przedszkole Miejskie „Bajkowy Las” w Tolkmicku dołożyli wszelkich starań, aby goście przebywali w miłej atmosferze, zadbali dodatkowo o poczęstunek i kącik zabaw dla najmłodszych. Uczestniczące placówki przywiozły ze sobą dobrze przygotowane dzieci, radosny nastrój oraz „gościniec” na wspólny stół. Ze sceny płynęło wiele mądrych i cennych treści przekazanych przez dzieci jak ważna jest dla nas przyroda leśna i właściwe nią gospodarowanie. Cały dom kultury pełen był zwierzątek i leśnych roślin. Zapraszamy za rok po statuetkę „Liść dębu”- symbol siły i potęgi, bo jak mawia przysłowie: „Drzewa i kamienie nauczą cię rzeczy, których nie usłyszysz” – Claraval.
 
Grażyna Burcewicz - dyrektor Przedszkola Miejskiego „Bajkowy Las” w Tolkmicku
Odsłony: 7426 Utworzono: 23 kwiecień 2015
Tagged Under

Usługi Publiczne

Tolkmicko Port On-line

Kontakt i Informacje na stronę:

tel: 55 231 61 21 (w.46).
tel: 55 230 46 82
tel: 55 612 91 71
tel: 55 612 91 72
tel: 55 612 91 73
PLUS: 661 777 125
fax: 55 231 61 27